FOCUS SERIES

TECHNOLOGIA STEROWANIA WIĄZKĄ DŹWIĘKU

Wielokrotnie nagradzana seria Focus firmy Fohhn na nowo zdefiniowała koncepcję wzmacniania dźwięku w złożonych środowiskach akustycznych. Wyposażone w najnowocześniejszą technologię sterowania wiązką systemy, zostały specjalnie zaprojektowane, aby oferować inteligentne, kierunkowe pokrycie pomieszczeń o trudnych warunkach akustycznych, aby zapewnić najlepsze możliwe rezultaty.

Systemy głośnikowe z technologią sterowania wiązką dźwięku mogą być zdalnie sterowane i indywidualnie dostosowywane do akustyki danego obiektu. Sterowanie odbywa się w czasie rzeczywistym za pomocą intuicyjnego oprogramowania. Dla porównania, konwencjonalne systemy głośnikowe nie mają regulowanych charakterystyk wiązki, więc ich dźwięk nie może być tak precyzyjnie kierowany w pomieszczeniu, co sprawia, że jest podatny na odbicia od sufitu, podłogi lub ściany. Efektem czego, dźwięk jest nieprzyjemny dla słuchacza m.in. wytwarza się pogłos. W takich sytuacjach technologia kierowania wiązką dźwięku zapewnia idealne rozwiązanie: wiązka może być precyzyjnie skierowana w stronę słuchaczy, minimalizując efekt niepożądanych odbić w pomieszczeniu i zapewniając doskonały poziom zrozumiałości mowy. Nawet w najtrudniejszych warunkach akustycznych efekt jest zarówno jasny, jak i przyjemny, zarówno dla mowy i muzyki. Układ sterowania wiązką dźwięku składa się z kilku pojedynczych głośników umieszczonych w kolumnie w wąskiej eleganckiej obudowie (zestaw głośników). Każdy głośnik ma własny wzmacniacz i kanał DSP, dzięki czemu można go indywidualnie dostosować. Wykorzystanie złożonego algorytmu w oprogramowaniu, pozwala na kierowanie wiązką dźwięku w pionie, jak i zmianę kąta nachylenia wiązki.

Eksperci Fohhn® stali się światowymi liderami w rozwoju tej nowej technologii. Od 2008 r. wprowadzano ciągłe udoskonalenia w technologii sterowania wiązką dźwięku, której kulminacją jest obecny wyjątkowy poziom wydajności. Systemy Fohhn® można intuicyjnie kontrolować w czasie rzeczywistym za pomocą oprogramowania, z ultra-dokładną regulacją charakterystyki wiązki co 0,1 °. Taka precyzja umożliwia wypracowanie takiej wiązki, by tłumić wszelkie niepożądane efekty.

Wielokrotnie nagradzane systemy kierowania wiązkami „Linea Focus” i „Focus Modular”, a także nowe systemy liniowe Focus Venue, oferujące ponad 10 różnych produktów, obsługują całe spektrum ustawień akustycznych i rozmiarów sal. Na dowód imponujących efektów, zapraszamy do przeczytania licznych referencji z szerokiej gamy nagłaśnianych imprez oraz z obiektów, gdzie zainstalowano systemy sterowania wiązką dźwięku – Focus series.

Sterowanie wiązką dźwięku

Sterowanie wiązką dźwięku w czasie rzeczywistym

Produkty z technologią sterowania wiązką dźwięku

1. Focus Venue

Wydajne, modułowe systemy głośnikowe ze zintegrowaną technologią sterowania wiązką dźwięku. Opracowane z myślą o nagłośnieniu koncertowym w salach koncertowych, stadionach lub na imprezach plenerowych, systemy Focus Venue są szybko gotowe do działania: w zależności od wymagań poszczególne moduły można elastycznie łączyć ze sobą w linii prostej – prosto i bezpieczni . Charakterystykę dyspersji wiązki systemu można zawsze konfigurować w czasie rzeczywistym za pomocą oprogramowania, zapisywać jako preset i łatwo dostosowywać do zmieniających się warunków akustycznych. W trybie kardioidalnym Focus Venue skutecznie tłumi emisję dźwięków z tyłu o niskim i średnim zasięgu.

Zobacz linię produktów >>

2. Linea Focus

Wielokrotnie nagradzane produkty Linea Focus definiują na nowo koncepcję wzmacniania dźwięku w złożonych warunkach akustycznych. Te aktywne, elektronicznie pochylone głośniki liniowe zostały specjalnie opracowane, aby umożliwić inteligentne i ukierunkowane na cel pokrycie dźwięku w miejscach o najtrudniejszych warunkach akustycznych, osiągając w ten sposób najlepsze możliwe efekty dźwiękowe. Korzystając z intuicyjnego oprogramowania, zarówno charakterystykę dyspersji pionowej, jak i kąt nachylenia wiązki dźwięku głośnika można precyzyjnie regulować – w czasie rzeczywistym – aby idealnie dopasować się do warunków akustycznych pomieszczenia.

Zobacz linię produktów >>

3. Focus Modular

Modułowe systemy liniowe z możliwością sterowania wiązką dźwięku. Potężne, wysokowydajne moduły o wysokiej częstotliwości z 1-calowymi sterownikami kompresji – można je łączyć z modułami o niskiej i średniej częstotliwości, w celu spełnienia dokładnych wymagań różnych miejsc i sytuacji akustycznych.

Dzięki kompaktowym wymiarom i eleganckiemu wyglądowi, systemy Focus Modular są niezwykłe ze względu na ich zdolność do osiągania ogromnego zasięgu, doskonały poziom zrozumiałości mowy i potężny dźwięk muzyczny. Pionowe rozproszenie i kąt nachylenia każdej wiązki można regulować w czasie rzeczywistym za pomocą intuicyjnego oprogramowania sterującego, dzięki czemu dźwięk jest idealnie dopasowany do akustyki pomieszczenia. Idealny do użytku w salach konferencyjnych, teatrach, operach, halach wystawowych, katedrach, salach koncertowych itp. Przeznaczony do zastosowań mobilnych i stacjonarnych.

Zobacz linię produktów >>

4. Focus Sub Array

 

Technologia Focus Sub Array umożliwia połączenie wielu subwooferów Fohhn w celu utworzenia pionowych, poziomych lub końcowych zespołów basowych, które można precyzyjnie kontrolować za pomocą oprogramowania Fohhn Audio Soft

Zobacz linię produktów >>

 

Download

Referencje

"System Fohhn Focus Venue bardzo dobrze sprawdził się [podczas koncertu 100 lat odzyskania niepodległości], dźwięk był bardzo plastyczny, miękki i niebywale łatwy do zrealizowania. Był to jeden z najdalej grających systemów jaki słyszałem, grał wzorowo, daleko i równo. Realizacja koncertu na tym systemie to była przyjemność"
"Ten system wogóle nie gra do tyłu [...] Co jest niesamowite w Fohhnie - przejrzystość i separacja. Każdy instrument odezwał się tak jak chcieliśmy"
"Kiedy ten system zagrał gdzieś na 30, 35 metrze, był taki SPL, że ja byłem wywalony z butów"

Focus Series w Polskich Mediach

portal nagłośnieniowy o fohhn focus venue
live sound o fohhn focus venue